Letgo DolandırıcılığıSize başımdan geçen bir olayı aynen aktarmak istiyorum ki sizinde başınıza gelmesin diye ;

Hepiniz duymuşsunuzdur Letgo sitesini veya uygulamasını en azından. Bu sitede 2. El eşyalarımızı satarız. Bende birçok eşyamı bu uygulama üzerinden sattım hatta. Evimizdeki 2.inci televizyon fazlalık yapınca satma kararı verdik. Tek bir resim ekledim ek olarak uydu antenini bile dahil ettim fiyata. Birçok mesaj geldi kimisi takas etmek istedi kimisi fiyatının 2 katını düşürdü. Zaten Pazarlık da öyle yapılır ilk olarak fiyatın %20'sini artırıp koyarsınız ki daha sonra indirdikleri zaman istediğiniz fiyata satabilmek için. 

 Bir mesaj vardı ki çok ısrarcıydı. Öncelikle öğrenci olduğunu söyledi, başta kabul etmesem de bende öğrenci olduğum için halinden anlayıp fiyatı epey düşürdüm. Daha sonra abla 70 liramız eksik tamamlamaya çalışıyoruz ne olur satma dedi. Peki dedim bir süre bekledim. Ertesi gün mesaj geldi bu sefer 10 lira bulabildik 60 lira eksik dedi. Bende o kadar insafsız ve acımasız olmadığım için sorun yok gelip alabilirsiniz dedim. Ne de olsa öğrencidir paraları pek fazla yoktur diye düşündüm. Ne kadar da saf düşüncelerim varmış. 

 Adresin konumunu attım, zaten profil resminde bir bebek resmini koyduğu için tipini görmemiştim. Bir araba yanaştı apartmanımızın önüne beyaz BMW. Annem "Bak senin öğrencin BMW ile gelmiş" dedi. Mesajda araba bulup geleceğim yazmıştı. Bende ne bileyim doblo tarzı bir araba bulup gelecek zannediyorum. Arabadan inişi ile hepimiz şok olduk. Öğrenci değil bildiğin Hulk gelmiş. Adam 35-40 yaşlarında kas yığını bir şey. O an diyemedik tabi öğrenci olduğunuzu söylemiştiniz diye, adam gene bir yalan bulup kurtulacaktı. Yapacak bir şey yok artık mecbur vericez dedik. 

 Yaşından başından utanmadığı gibi bir de 60 lira eksik bulamadık diyor, adamın her halinden belli ki aylık geliri 3 bini aşıyor. Bir de demesin mi ben rezidansta yaşıyorum diye, biz ikinci kez şok tabi. Daha sonra öğrendik ki bu tarz dolandırıcılar bu şekilde insanların duygularını sömürüp ucuza malı aldıktan sonra bir şekilde bu ürünü daha pahalıya satıp kar elde ettiklerini. 

 Daha sonraları ben öğrenciyim diye gene mesaj attıklarında inanmadım tabi, birde nasıl inandırıcı konuşuyorlar. Sizinde başınıza gelirse uyanık olun kanmayın sakın ! 


Letgo Dolandırıcılığı Letgo Dolandırıcılığı Reviewed by Elif Sağlık on 7/29/2018 Rating: 5

34 yorum

 1. bu da bir tecrübe olmuş.bu uygulamayı hep merak ediyordum (dolandırıcı kısmını çıkartırsak) işe yarıyor demek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşe yarar bir uygulama ancak dikkat etmek gerekiyor bu tip insanlara karşı

   Sil
 2. Vayyy bee olaya gel, çok sinir bozucu gerçekten.

  YanıtlaSil
 3. Pazarlık mal başında yapılır deyip böyle talepleri reddedin.

  Bu arada bu olay her platformda başınıza gelebilir sadece Letgo'da değil. O yüzden başlıktan dolayı başınız ağrısın istemem sanki Letgo'yu suçluyormuş gibi olmuş da.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle, sahibinden.com daha iyi gibi bana göre letgo'dan

   Sil
 4. Aaaaaaaaaaaa! Yuh yahu! İşte böyle milleti dolandıra dolandıra rezidensta yaşıyor demek ki! Ne utanmaz, yüzsüzmüş. Ben bu başına geleni Karpuz Apartmanı'nda - tabii iznin olursa ve senin ismini filan vermeden- oradaki karakterlerin başına gelmiş gibi yaparım valla:))) herkese de ders olsun...geçmiş olsun Elif'ciğim, ne diyeceğim balık baştan kokar onca yolsuzluk, hırsızlık, tabii millettin ahlakını da bozdular:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yapın tabi kide izin veriyorum :))) Herkese ders olsun, insanların duygularını sömüren insanlara karşı tedbirli olalım hepimiz. Millet ne yapacağını şaşırmış, nereden mal götüreyim derdine düşmüş

   Sil
 5. İnsanoğlu her platformda bir kötülük buluyor. Ben de öğrencilere kıyamam. Bu tarz davranışlar, toplumun önyargısına neden oluyor ve yine öğrenciler zarar görüyor. Ben de henüz hiç bir şey satamasam da Let GO ya yüklüyorum elimden çıkaracakları, uyarı için çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek, ben satmayın demiyorum zaten ama dikkat edin. Bende kıyamıyorum işte

   Sil
 6. Böyle üç kağıtçılara karşı gözümüzü dört açmamız gerekiyor her zaman... Çok geçmiş olsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 4 gözlü belki de 8 gözlü olmak lazım bunlara karşı, teşekkürler

   Sil
 7. Bende bir iki kere denedim letgo da birşeyler satmayı beceremedim ama bu baya sıkıntılı bir durummuş keşke vazgeçtim satmayacağım deyip geri gönderseydiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adam o cüssesiyle gelince, birde çok uzak bir yerden geldiğini söyledi artık doğru mu tabi ona da inanmıyorum.

   Sil
 8. Ya açıkçası hiç güvenemediğim bir uygulama... Çok endişe verici bir olay da yaşamışsın sen de :(

  www.birsenle.com

  YanıtlaSil
 9. Ben şok yazık yani başka işiniz gücünüz mü yok yaa :D

  YanıtlaSil
 10. vay be nelerden para kazanıyorlar, ne kötü bir para kazanma yolu ya, dolandırmak, kandırmak, öyle paradan ne hayır gelir yaa böyle insanlaraaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demek ki böyle dolandıra dolandıra milleti rezidansta yaşıyor adam baksanıza

   Sil
 11. Sahtekarlıkta üzerimize yok

  YanıtlaSil
 12. Bu insanlar yüzünden gerçek ihtiyaç sahiplerine bile inancımız kalmıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Satsak bir türlü satmasak bir türlü

   Sil
 13. Ay Elifcim neler var ya ne hale geldik :(

  YanıtlaSil
 14. Duygu sömürüsü yaparak insanları kandırmış oluyorlar.İnsani değerleri zayıf ya bu insanların.Ben olsam söylerdim,utanmıyor musunuz da 60 tl'yi bulamadığınızı söylüyorsunuz diye...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah keşke diyebilsem ancak adam çok cüsseliydi ve evde de başımızda büyük bir erkek olmadığı için diyemedik. Yapacak bir şey yok dedik artık o an, elimizden gitse yeter dediğimiz için.

   Sil
 15. amazing post dear :)
  thanks for sharing!
  www.recklessdiary.ru

  YanıtlaSil
 16. Ben o siteye hiç güvenmiyorum ya :(

  YanıtlaSil
 17. Bu da dolandırıcılık ta yeni uygulama herhalde..Aaaaa bak neler oluyor hayatta :)

  YanıtlaSil
 18. Canım kardeşim. O sitede mezarcıların flama taşıyanları bulunur. Asla ilan da verme, alma da satma da.. Kansız hepsi.. Başının gözünün sadakası olsun.

  YanıtlaSil