Kuzey Ege Turu Gezim


 Bu yaz tatil planımı ben değil ailem yaptı, aslında gerçekten gitme niyetim yoktu çünkü turları sevmiyorum tatil amaçlı değil gezme amaçlılar diye düşünüyorum. Benim istediğim Alanya'da bir ev kiralayıp 1 hafta kadar kalmaktı fakat annem ve kardeşim yemek yapmayacaklarını çünkü zaten tatil için gittiklerini ve aynı paraya denk geleceğini söylediler. Ama benim amacım zaten işi ucuza getirmek değil kendi başıma bir şeyler yapabilmekti. Daha sonra Anı turdan Kuzey Ege Turu satın alındı ve gittik. İlk durağımız Balıkesir'deki Edremit ilçesi oldu. Görüntüde Kaz Dağlarının arasında ATATÜRK siluetini görüyorsunuz. Resimden çok belli olmasa da gerçekte daha çok benzediğini göreceksiniz.  Daha sonra bindik tekneye adamıza doğru yola koyulduk. Teknede eş cinsel bir erkek sürekli "Benim adım seroş, gel sende oyna yarmalı" dedi :) (Saçlarımı ikiye örmüştüm sanırım o yüzden) Yukarıda dans edenlerin yanında bulunmak istemedim o yüzden bende teknenin önüne oturup manzaranın keyfini çıkardım. 


Cunda adasındaki dondurmalar çok güzeldi. Hatta yediğim en güzel dondurma bile diyebilirim. İki dondurmanın aynı olduğunu görüyorsunuz kardeşim denilen şahıs anlaşılan karar vermekten zorlanmış benden sonra aynısını almış :D Bozcaada tam gidip fotoğraf çekilmelik bir yer. Çok fazla fotoğraf çekemedik çünkü ayazma plajına yetişmek için dolmuşlara binmek zorundaydık. Plaj çok güzeldi fakat suyu çok çok soğuktu dondum :) Burada da ben :) Spor giyinmek benim yaşam stilim, rahat edemiyorum yoksa başka türlü. Asos antik kentine geldik. Kral Arthur'u kaçırdıkları yermiş. Böyle eski tarih kokan mekanları çok severim, zihnimde canlandırıyorum burada eskiden nasıl yaşarlarmış diye. Sakın zayıfım diye nazar değmeyin :D  Maşallah deyin olur mu Hep derdim Çanakkale'ye gitmek isterdim diye gittim ama hiç beklediğim gibi çıkmadı. Küçükken oraya gittiğimde sanki burnuma kan kokuları gelecekmiş gibi hayal etmiştim tarihinden dolayı, sonra daha modern bir şehir. Bu arada troya atı da öyle büyük değilmiş ya küçük geldi bana ben daha devasa bir şey bekliyordum. Bir de truva atının gerçek olduğunu zannederdim ama sonradan yapılmış meğersem.  Ah Çanakkale savaşlarının izleri hala duruyor ve bastığınız her yer şehitlik. O yüzden bastığım her adımda acaba altımda biri yatıyor mudur diye düşünmeden edemedim. Gözleriniz yaşarıyor, kalbiniz buz kesiyor ve evet Atatürk'ün vurulup saati sayesinde kurtulduğu savaş. Bu ülke kolay kazanılmadı be diyorsunuz ve o vatansever duygunuz ortaya çıkıyor. Çok duygulu bir yerdi savaş alanını görmek. Çatıştıkları mesafe iki kolunuzun mesafesi kadar düşünebiliyor musunuz, karda kışta savaşmışlar ve sayıları az olmasına rağmen. Seyit onbaşının o bombayı yerinden kaldırması, Allah'ın yardımı... Ne denilebilir ki. 

 Çok güzel bir deneyimdi, hiç gitmediğim yerleri gördüğüm ve bu şansı yakaladığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Eskiden anlatırlardı babaannelerimiz trenle başka bir ile yolculuk yaparken onlar için başka bir dünyaya gitmek gibiymiş. Vaktimiz hala var iken neden gezmeyelim, paranız yoksa bile biraz cesaretli olun otostop çekerek dünyayı gezen o kadar kişi var ki. Hayat kısa arkadaşlar, gezin görün eğlenin çok geç olmadan... 


Kuzey Ege Turu Gezim Kuzey Ege Turu Gezim Reviewed by Elif Sağlık on 7/12/2018 Rating: 5

Hiç yorum yok