CLADERM Kil Maskesi


 Geçen haftalarda harika bir ürün keşfettim. Kil maskesinin asıl faydasını 40 yıllık kilden çömlekler yapan usta sayesinde öğrenmiştim. Adamın yüzü ve elleri neredeyse bebek gibiydi. Küçükken ne güzeldi sabunla yüzümü yıkamam yetiyordu cildim için. Daha sonra gözeneği, yağı, siyah noktası, sivilcesi çıktı başıma ki ayrıca bakım yapmam gerekiyordu. 

%100 Organik Yüz Maskesi

 İçeriğinin organik olması ve en önemlisi de Sağlık bakanlığı onaylı peloid (Mineral Terapi, cilde genç ve güzel bir görünüm kazandırıyor) olması gerçekten harika bir ürün olduğunu gösteriyor. 

Claderm Peloid'in Tıbbi Tanımlaması 

Banyo ve lokal uygulamalarında, romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, miyozit, tendinit ,travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Kısacası her derde deva niteliğinde. 

Yüzümüze Faydası

Cildimizdeki sivilce ve siyah noktalardan arındırır. Ayrıca uyku sorunumuz var ise düzeltir. Egzaması olanlar için ise iyileşmelerinde kolaylık sağlar. Cildimize parlaklık verir ve pürüzsüz, canlı görünmesine sebebiyet verir. Kırışıkların giderilmesine yardımcı olur. Cilt ve cilt altı mineral desteği sağlar. 

Nasıl kullanılır

Her cilde uygundur. Gözümüze ve dudağımıza değdirmeyerek sürülür. Elinize ürünü çok az alınız çünkü çok ince yapıda olduğu için yetecektir. Kuru ciltler 5-10 dakika, Normal ciltler 10-15, Yağlı ciltler ise 15-20 dakika bekletsinler. Haftada 3-4 kere sürmeniz yeterli olacaktır. 

Nerede Satılıyor

Rossmann mağazasından 6 tl gibi bir fiyata aldım. Orijinal boyu 150 ml 50 tl. Mağazada sadece deneme ürününü satıyorlardı o da 20 ml. O kadar olmasına rağmen 6-7 kez sürebilirsiniz yüzünüze baya bereketli.   

CLADERM Kil Maskesi CLADERM Kil Maskesi Reviewed by Elif Sağlık on 7/21/2018 Rating: 5

13 yorum

 1. Tamamen organik olması büyük avantaj.Teşekkürler :))

  YanıtlaSil
 2. ilk defa gördüm bu maskeyi bakmak lazım :D

  YanıtlaSil
 3. güzel bir ürüne benziyor, paylaştığınız için teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 4. Bende denemek istiyorum kil maskelerinden. Teşekkürler.:)

  YanıtlaSil
 5. Merak ettim. Ama sen kullandııktan sonraki yorumunu daha çok merak ettim :)

  YanıtlaSil
 6. İlk defa görüyorum, yorumlarının ardından ben de bakayım...

  YanıtlaSil
 7. Güzel bir ürünmüs arastirayim ben de 😊

  YanıtlaSil