Ankara AltınKöy Gezisi

Ankara Altınköy Nerede Nasıl Gidilir

 Ankara'nın Altındağ ilçesine bağlıdır. Köy Hayatına dair her şeyi burada bulabilirsiniz. Ulaşım olarak biz Ulus Metrosundan çıkıp sola döndük, orada Altındağ otobüslerinin durakları bulunuyor. 312 ve 322 Ego otobüsleri geçiyor. Biz 312'ye binip Recep Yazıcıoğlu Parkı durağında indik. Karşısında Utku Düğün Salonunu göreceksiniz. Oradan dümdüz inin Büyük Kapıdan Gireceksiniz. Biz Öğrenci olarak 2 TL verdik girişe. 

 Ankara Altınköy Parkı

 

 Sadece Yel değirmeni için bile gelinir buraya :D Hatta arkadaşlarınıza bak Hollanda'ya geldim gibi havalar atabilirsiniz. Oraya gittiğimizde çok güzel bir ortam ile karşı karşıya kaldım. Doğa güzellikleri olsun, köy havasında olan parkı olsun her şeyi ile çok güzel bir yer. 


 
 Anılarım Depreşti :)

Bol bol fotoğraf çektirip gezdik. Özellikle köy evleri çok güzeldi, o tahtalı eski evler. Hatta bir anımı hatırladım görünce ve tebessüm ettim istemsizce :) Küçükken ara sıra köye giderdik, çoğunlukla düğün olunca ve yazları. Orada böyle tahtalı bir ev vardı, sanırım kullanılmıyordu veya yer minderleri için depoydu. Bende çocukları alıp örgütlemeyi severdim :D Böylece onları istediğim şekilde yönlendirir ve istediğim yerlere gidip istediğim oyunları oynardım. Yer minderini aldığım gibi indirdim ve oynamaya başladık. Sen al bir tane küçük kızı onu minder ile sar dürüm gibi sonra kız tabi nefes alamamış. Minderi çözdüğümde kız yarı baygın haldeydi :D Oyun oynarken az kalsın katil oluyordum. O evleri görünce zihnimde bu anım net bir şekilde canlanmıştı :)    Köyde tabi eskiden elektrik mi vardı bu şekilde suyun gücü ile ne unlar yapıldı. İzlemesi de aşırı zevkli. Su kenarlarında su derelerinde ne oyunlar oynardık. Bir keresinde küçükken terliğimin bir tanesini dereye atmıştım, güya koşup yakalayacaktım neredeyse gidiyordu terlik bir yerde takıldı da Allah'tan alabilmiştim.    Orada yıllardan beri 2 at bulunuyor. Birisi Kahverengi diğeri de Beyaz at. Asil geliyor bana atlar. Birde binilmesi de çok zevkli. Bakımı çok zahmetli olsa da Huzur veriyor insana.  AltınKöyün diğer bir ev sahipleri de geyiklerdi. Beyaz olan geyiği çok dikkat çekiciydi. Biraz Yokuşta kaldıklarını düşünüyorum, Doğal yaşama alanları kısıtlanmış ve sanırım ottan başka bir yiyecek ile beslenmiyorlar. 

 

   Son olarak ise Mert "Millete desen köye gitmez, buraya yığınla gelmişler" dedi :D 

  Altınköy de Gezilecek Yerler

- Yel Değirmeni
- Su Değirmeni
- Köy Evleri
- Sarı Traktör (Traktöre binip resim çekindik)
- Asma Köprüsü 
- Geyikler
- Doğal Organik Köy Kahvaltısı

 AltınKöy de Kahvaltı 

 Organik Köy kahvaltısı yiyebileceğiniz bir yer. Biz gittiğimizde yer yoktu ! Bizde beklemek istemediğimizden gittik. Giden arkadaşlarım gözlemenin 6-7 tl olduğunu. Semaverin 15 tl olduğunu söylediler. 

 Ankara'da gezilecek en güzel yerlerden biri olduğunu düşünüyorum, yolunuz düşerse mutlaka gidip görün 


Ankara AltınKöy Gezisi Ankara AltınKöy Gezisi Reviewed by Elif Sağlık on 5/02/2018 Rating: 5

19 yorum

 1. Orta ve liseyi Ankara'da okudum ,çok severim Ankara'yı. O zaman sadece bir kuğulu park ve Gençlik parkı vardı.Şimdi sanırım bir çok güzel parka sahip Ankaralılar.Resimler çok güzel.Yolumuz düşerse aklımızda olsun.

  YanıtlaSil
 2. Fotoğraflar çok güzel. Gezmek için güzelmiş :)

  YanıtlaSil
 3. Altınköy'ün ismini ilk kez duydum. Çektiğiniz fotoğrafları çok beğendim. Yeldeğirmeni ve çevre düzenlemesi hoşuma gitti. Buranın Ankara'da fotoğrafçıların uğrak yerlerinden biri olduğunu düşündüm. Geyiği görmek ise sürpriz oldu. :)

  YanıtlaSil
 4. Aaa çok güzelmiş cidden, inşallah gitmek nasip olur.

  YanıtlaSil
 5. Awesome place and pictures :)
  Thanks for sharing!
  Lot's of love!

  www.luciagallegoblog.com

  YanıtlaSil
 6. Ankara'ya hiç gitmedim ama burası inanılmaz güzel gözüküyor. Bu tarz doğa gezileri yapmayı çok istiyorum. Fotoğraflara bayıldım.

  YanıtlaSil
 7. Buraya zaman ayırıp ben de gitmeyi düşünüyordum.Bu detaylı tanıtım ve bilgilendirme çok iyi oldu:)Yel değirmenine ve geyiklere bayıldım:)

  YanıtlaSil
 8. Çok güzel bir gezi olmuş. ^^

  YanıtlaSil
 9. Her sene niyetlenip gidemediğim bir yer kuzum :D Sayende gezmiş kadar oldum, anılarını okuyunca gülmeden edemedim kız oyun oynarken iyi ki ölmemiş :D :D Çok öptüm bal :)

  YanıtlaSil
 10. ne güzelmiş yaaaaa, duymamıştım, anıların da güzelmiiiş :)

  YanıtlaSil
 11. Ankara'da yaşayanlar için güzel bir açık hava mekan alternatifi..

  YanıtlaSil
 12. Çok güzel bir yer. Gezmiş kadar oldum.

  YanıtlaSil
 13. süpermiş ki , harika gerçekten gidilesi :)

  YanıtlaSil
 14. Harika bir yer bayildim. Resimlerde ne güzelcikmissiniz masallah 😊

  YanıtlaSil
 15. ne güzel bir yermiş mutlaka gidilmeli

  www.lerzankaradan.com

  YanıtlaSil
 16. Amazing post and lovely outfit dear!
  Have a wonderful day!
  www.recklessdiary.ru

  YanıtlaSil
 17. ne güzel yer... Özellikle büyük şehrin kaosundan kaçmak adına...

  YanıtlaSil
 18. Hey Ankaraya geliyoruz bir Beypazarı var sanıyordum bura aklımda olsun çocukla güzel bir haftasonu geçirilir

  YanıtlaSil