Spor Ayakkabılar Nasıl Yıkanır ?


   Ben tam bir beyaz spor ayakkabı hastasıyım arkadaşlar :D 2 tür kız vardır ; Topuklu ayakkabı sevenler 2) Spor ayakkabı aşıkları <3 Ne eziyet çekeceğim o 10 santimlik topuklarla arkadaş :D Hatta yaz aylarında bile sürekli giyerim annem de azcık sandalet tarzı giy yeter artık ayakların kokacak der :))) 

 Ne kadar sıklıkla yıkamalıyız 

Normal şartlarda ayda 1 ama ben kirlendikçe yıkıyorum. Önleri hafif tozlandıysa ıslak mendille siliyorum genelde ama baktım silinmeyecek gibi değil o zaman yıkıyorum işte. 

Nasıl yıkıyorum ? Ne kullanıyorum 

 Her şeyi denedim öncelikle belirteyim. Bembeyaz ve tertemiz olmalarını sağlayan 2 şey ; 1) Beyaz Diş Macunu 2) Normal Sabun. Yalnız dikkat edin özellikle beyaz diş macunu diyorum çünkü bir keresinde içeriğinde mavi kristal parçacıklı sıkmıştım ve kumaş kısımları masmavi kalmıştı. Diş macununu ayakkabınıza sürün ve yayın. Öyle ırım kırım etmeyin seviyorsanız bu tür şeylere katlanmak zorundasınız :D Daha sonra sabunu bildiğimiz halı fırçasına sürün ve başlayın ayakkabınızı iyice çitilemeye, Her yerini çitileyeceksiniz içini ve dışını. Halı fırçasını nereden bulacağım derseniz annelerinize sorun :) Bağıcıklarını da aynı yöntemle yıkayın gene fırça ile çitileyerek. Sonra da su ile durulayıp kurumaya bırakın. Ben genellikle kaloriferin üzerine ters bırakıyorum 2 günde kuruyorlar. 


  Buda Öncesi ve Sonrası halleri ayakkabımın. Kirlendikçe yıkıyorum bu veledi işte. Sanırım insan ayakkabıya bu kadar para verirse bebeği gibi oluyor. Kaliteli deriden olduğu için ne kadar yıkarsanız yıkayın yıpranmayacaktır. Ucuz spor ayakkabılarımı makineye atıp yıkıyorum topluca. Deforme olup yıpransalarda  içim yanmıyor :) 
Spor Ayakkabılar Nasıl Yıkanır ? Spor Ayakkabılar Nasıl Yıkanır ? Reviewed by Elif Sağlık on 4/18/2018 Rating: 5

12 yorum

 1. Ben genelde makineye atıyorum kirlendikçe 😁

  YanıtlaSil
 2. Excellent post (as always)!Thank you very much :)

  YanıtlaSil
 3. Ben de spor ayakkabıdan vazgeçmem. Yalnız geçen senelerde bir sandalet aldım spor ayakkabı rahatlığında, bir de ondan vazgeçemiyorum :)

  YanıtlaSil
 4. İnsan beyazsa giymeye kıyamıyor. Sen temiz tutmanın yolunu bulmuşsun.

  YanıtlaSil
 5. Diş macunu denemek lazım.Aradaki fark bariz belli..

  YanıtlaSil
 6. Ben de ayakkabılar makineye atarım yazındaki öneri de uygulanabilir tabi :)

  YanıtlaSil
 7. What a nice post! Very useful!
  www.recklessdiary.ru

  YanıtlaSil
 8. dur bak bu önemlii, macunu sürüp macun dururken mi sabunu sürcez :) saol yaa çok faydalı bilgi buuu :)

  YanıtlaSil
 9. Diş fırçası gerçekten işe yarıyor kuzum ama sabunu denememiştim :))

  YanıtlaSil
 10. Ben de spor ayakkabi hastasiyim ama makinede yikiyorum 😂😂😂

  YanıtlaSil
 11. Yani diş fırçasını sürdükten çitiledikten sonra elde mi duruluyorsunuz makineye mi atıyormusunuz tekrardan? Ben hiç bi işlem uygulamadan makineye atıyorum yine güzel oluyor ama cif ve poşetle çitilendiğini duydum geçenlerde ben de onu deneyeceğim ;)

  YanıtlaSil
 12. Ben de spor ayakkabı severim ama beyazdan ziyade renkli modelleri seviyorum. Hatta mor, pembe, yeşil gibi canlı renkler çok hoşuma gidiyor :-)

  YanıtlaSil