Palette 7.77 Yoğun Bakır Deneyimim


   Palette 7.77 Yoğun Bakır rengini kullanmış birisi olarak, altını çizerek söylemek istediğim bir şey var o da " Saçınız tamamen sarı değil ise istediğiniz boyayı tutturamazsınız" Bu durum sadece koyu tonlu renklerde geçerli değildir. 

  Eskiden bakır rengi bu kadar popüler değil hatta dalga geçilen bir renkti. Okullarda çilli insanlara dahil başka bir gözle bakılıyordu. Neyse ki sosyal medya ve çeşitli iletişim kanalları sayesinde toplumumuz bakır rengini tanıyıp benimsedi. Ülkemizde kalıplaşmış olarak "Hürrem Sultan" rengi de denilmektedir. Muhteşem Yüzyıl filminden sonra dilimize böyle oturmuştur.
  16-17 yaşımdan beri saçımı kızıl-bakır rengine boyadığım için dip rengim siyah gözüküyordu. Saçlarım açıkken belli olmasa da topuz yaparken özellikle çok çirkin bir görüntü oluşturuyordu. Bende bu boyayı almaya karar verdim rengi eşitlemek için. Eski saçımın rengini bile unuttum. Ama bu renk kesinlikle benim rengim. Her ne kadar doğalcı olsam da boyarken çok dikkatliyimdir. Sık sık boyamamaya ve saçımı açtırmamaya özen gösteriyorum. Bir de sürekli olmasa da bakımımı ihmal etmiyorum.

Neden 2 renk ? 
 Kınalı kuzu gibi bir renk istemediğim için bal köpüğü rengi ile karıştırdım. Bu hem istediğim bakır-karamel kıvamında oluşmasını hemde saçım uzun olduğu için 2 kutu boya kullanmam gerektiği için bu yöntemi uyguluyorum. 

 Sonuç 

 Dediğim gibi saçınız açık değil ise aldığınız boyanın 3 kat koyu renginde saçınıza oturuyor. Boyadaki modelin renginin olması için saçımı açtırmam gerekiyor ki bu işlem ile saçım epey zarar göreceğinden ve akacağından vazgeçtim. Şimdilik ne dökülme ne de akma yaşadım ve tam da istediğim renkte olduğu için de mutluyum :)
Palette 7.77 Yoğun Bakır Deneyimim Palette 7.77 Yoğun Bakır Deneyimim Reviewed by Elif Sağlık on 2/10/2018 Rating: 5

7 yorum

 1. It's so interesting and useful. Great post darling! Awesome! Have a nice weekend!♥

  New post is here: Visit my blog, Malefica

  YanıtlaSil
 2. çok güzel bir renk olmuş, güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
 3. E güzel olmuş hoş olmuş beğendim ben.

  YanıtlaSil
 4. çok doğal ve güzel olmuş.Güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
 5. I'm always afraid to mix different colors, I'm afraid that my hair will be green. I do not know chemistry well :( Your color is very beautiful!

  YanıtlaSil
 6. Ben de cok begendim ve denemek isterim ancak evde boyarken bu boyaları nasıl karıstıracagız? İki oksidanıda koyacak mıyız?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben iki oksidanı da koydum ve şu an ki renginden gayet memnunum

   Sil