İsimlerin Enerjisi


   Her birimiz özeliz ve hiçbirimiz birbirimizin aynısı değiliz fakat ya sahip olduğumuz isimlerimiz ile aynı karaktere sahip olmuş olsaydık yada bu ihtimal göz önünde bulundurulsaydı ne olurdu ? Bu teori %10 oranında etkili olabilir peki nasıl mı ?

 Enerjisel Evren
  Öncelikle evreni incelememiz gerekiyor, yavaş yavaş anlamaya başlayacaksınız sizde olayın özünü. 
 Evren matematiksel ve sembolik olaylar dizilerin bütünüdür. Basit bir örneği ele alalım 


Kar kristallerinin her biri farklı motifler ile donatılmıştır ve de matematiksel düzenler bulunmakta. Öyle kafasının istediği şekli almıyor yani. Her bir köşesi simetriye dayalı ve aynı ölçümler ile şekilleniyor. Buda evrenin matematiğe dayalı olduğunu gösterir bize. 

 Sembolik Evren Modeli 


 Gördüğünüz şekil bir pentagramdır ve enerjisi öyle çok yüksektir ki bununla hem korunabilirsiniz hem de ölebilirsiniz. Hz. Süleyman'ın mührünü günümüze kadar kopyalasalar da tılsımlı enerji verilmedikçe çok güçlü bir gücü olmayacaktır. Enerji ile sembol birbirini emen iki maddedir. Sembol somut, enerji ise soyuttur. Boyutlar arası geçişi sağlayan köprü semboldür. Bu şekilde etkileşime girer ve tepkime oluşur. Örneğin sürekli olumsuz düşünür ve olumsuz sözcükler söylerseniz bedeniniz bu durumdan kötü sonuçlar alır. "Evrene mesaj yolluyorum, getir bana yarimi" diyen insanları saçma sapan bulabilirsiniz ama aslında evren sizi dinliyor. Bu yüzden sürekli olumlu düşünün. 

 İsimlerin enerjisi var mı ? 

Evet var. Bu isimler ikiye ayrılır. 
1) Var oluştan beri olan isimler
2) Sonradan oluşan isimler

 Örneğin Firdevs ismini cennetten alır. Enerjisi de dolayısı ile yüksektir. İsimdeki enerji gerçekten sembolik cennetin ismi ile bağlantıdadır. O enerjinin yoğunluğunu bilmediğimiz için yorum yapamıyoruz. Cennet'in nasıl bir ruhu olduğunu ve nasıl hisler barındırdığını bilmiyoruz. Örneğin bulut ismine göre yorum yapmış olursak durgun, duyguları çalkantılı olan gibi tahminlerde bulunabiliriz. 
 Sonradan oluşan isimlere örnek verirsek "Lara" ismi avrupadan gelmektedir ve anlamını roma mitinden almaktadır. Bu gibi isimlerin enerjisi değişkenlik göstermektedir. Evrendeki bütün lara isimi taşıyanların bir analizi sonucunda en çok hangi karaktere meyilli ise onun enerjisini alabilme ihtimali olabilir. 

 İsminiz düşmanınız olmasın

Örneğin çocuğunuzun adını mesut koydunuz, yada azazil gibi isimler. Bunlar Şeytanın isimleridir ve enerjileri çok kötüdür. Adını koyar koymaz enerji gelir ve olumsuz her türlü şey başına gelir. Yada tam tersi adınız "Muhammed" çok ama çok ağır bir isimdir. Allah'ın en sevdiği kuludur. Bu enerjiyi taşırken günah işlemeniz halinde kötü enerjiler sizi bulacaktır. Benim ismimde çok ağır ve çevremde olgunluğa erişmiş ve belli ömrünün yarısına gelip o isimlerdeki kişilerin genellemesini yapan bir kişi bana "O ismi taşıyanlar sürekli gam ve keder içerisindedir" dedi. 

 Teyzem ismini taşıyamadı

Teyzemin ismini annesi "Medine" koymuş, daha sonra ise bir şekilde tatsız ve olumsuz olaylar yaşamış. Olayın aslını tam olarak bilmiyorum fakat merak ederseniz sorarım. Sanırım hastalandıktan sonra gönlü açık olan bir kadın "Senin kızın ismini taşıyamadı, değiştirirseniz geçecek" demiş. Gerçekten de ismini değiştirdikten sonra olumsuz olaylar peşini bırakmış 

 Peygamber efendimiz de bir hadisinde " Çocuğunun babası üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır..." der. 


İsimlerin Enerjisi İsimlerin Enerjisi Reviewed by Elif Sağlık on 2/22/2018 Rating: 5

35 yorum

 1. İçinde nur geçen isimleri de koymayın diye tavsiye ederler. Nur Allahü Teala'nın isimlerindenmiş. İnsanın bu tür isimleri kaldırması zor gerçekten. Bir de Allah'ın isimlerini koyarken başına abd yani kul konur. Abdullah, Abdülvehhab gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dikkat etmek lazım, koymadan önce araştırmaları lazım. Gene enerjileri yüksek isimler onlar

   Sil
 2. vay anasına isimlerin enerjisi varmış cidden..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Öyle tabi her şeyin bir enerjisi var

   Sil
 3. Çok doğru bir konu olmuş bu, ben de isimlerin enerjisine kesinlikle inanıyorum.
  Orijinal/ marjinal olacağız diye absürt isimler türetir olduk ne yazık ki..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle bazen de saçma sapan isimler veriliyor sorsan anlamı bile yok :)

   Sil
 4. Ben de isimlerin enerjisi olduğuna inanıyorum. Aynı isimli insanların da genelde karakter yapılarında benzerlik görünüyor.

  YanıtlaSil
 5. İsimlerin anlamı konusunda haklısın Elif'ciğim bence de insanlara çok büyük anlamlı isimler koymamak lazım. Taşımak kolay değil, ben kendi ismimi de o yüzden pek sevmem rahmetli annem koymuş hatta anlattığı bir hikayesi de var ama hep Müjde sanki herkese her an çok iyi haberler verecekmiş gibi ne bileyim bazen Müge olarak değiştirmeyi düşünmüşümdür..sonra da rahmeti annem üzülür diye yapmadım...bazen ismim Müjde olmasaydı sanki hayatım daha iyi olurdu diye düşündüğüm oluyor tamamen içsezisel olarak...:(

  Eline sağlık önemli bir konu bence.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eskiden insanlar öyle yaparlarmış bende çok önermiyorum ama artık bilinçlenmeleri gerekiyor ailelerin, teşekkür ederim. Yorumlarınız beni çok sevindiriyor

   Sil
 6. Demek ki iyice araştırmak lazım isim koyarken. Mesut isminin şeytan isimlerinden olduğunu sizden öğrendim. Çevremdeki Mesut isminde olan kişileri düşününce, başlarından hiçte güzel anılar geçmedi. Ve "Akın" isminde olanlarda nedense hep kavgacı, yaramaz, savaşçı bi tip oluyor. İsmin kerameti midir acaba? :))

  YanıtlaSil
 7. İsimlerin enerjisi olduğunu biliyorum . İnsan üzerinde büyük bir etkisi oluyor . Siz de bunları çok güzel açıklamışsınız . İsim koyarken iyi düşünmek gerek . Mutlu günler dilerim .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok etkisi oluyor inanın ki efendim :) Teşekkürler

   Sil
 8. evt ya isimlerin enerjisi de var,aslında ağzımızdan çıkan her kelimenin birer enerjileri vardır,özellikle de dinsel (kutsal) kelimelerin daha çok enerjileri bulunur bildiğim kadarıyla..enerjiler kelielere göre az/çok enerji şeklinde tarif edilebilir..kimisi faydalı kimisi zararlı olabilir..medine ismini teyzenin taşıyamaması da buna örnek herhalde..emeğine sağlık,güzel bilgilerdi..🙂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet duaların da enerjisini başka bir yazımda anlatırım artık, evren öyle güzel bir sistemle işliyor ki sadece bizim o kelimeleri kullanmamız gerekiyor, teşekkür ederim değerli yorumunuz için :)

   Sil
 9. İsimlerin enerjisi var gerçekten. Anlamları çok etkiliyor insanı.

  YanıtlaSil
 10. İsimlerin enerji olduğuna ben de inananlardanım.Kuantum analizine de göre de dikkat etmek gerekiyor isim koyarken.Noktası olan isimler insanın bolluk akışını kestiği için konulması önerilmez...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Noktası olan isimler derken ne kast etmek istediğinizi anlamadım. Kuantum fiziği ile doğrudan bağlantılıdır evet

   Sil
 11. İsmim geregi pek iyi seyler hissettirmesem de insanlara ben memnunum simdilik 😂

  İlknur, öznur ve ben kazan dibi Özlem. Kiziminda Esila koyduk vakitli kiz olacak galiba :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanlara gözlenim vermenin başka etmenleri var isminiz ile alakalı olduğunu düşünmüyorum, bende ruh halim ve konuşma tarzıma göre izlenim verebiliyorum o şekilde, kızınızın ismi de çok güzel bence :)

   Sil
 12. Bende isimlerin insanlar üzerinde bir etkisi olduğunu düşünenlerdenim. Tatsız sonuçlanan, ölüme varan çok olay kulağıma gelmişti..Önemli bir seçim isim olayı kesinlikle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsan hayatını çok etkileyen en önemli unsurlardan biri

   Sil
 13. Evet bazı isimlerin dinimizde yer bulmasından dolayı bir ağırlık ve ciddiyet gerektirdiği düşüncesi ortak düşüncemiz olmuş lakin ben bir kısmını da batıl olarak gördüm. İçeriğiniz güzel bir içerik olmuş ve bende kendi ismimi merak etmedim değil açıkçası.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İsminizin anlamı çok güzel, öğrenmeye çok hevesliler. Teşekkür ederim yorumunuz için

   Sil
 14. Thanks a lot :D

  this is super interesting my friend :)

  NEW WISHES POST | OMG, BEAUTY NEWS TO TRY THIS WEEK. :O
  InstagramFacebook Official PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me :D

  YanıtlaSil
 15. İsimlerin enerjisine inanıyorum. İsmimi seviyorum ama daha güçlü, enerjisi yüksek bir adım olsun isterdim.

  YanıtlaSil
 16. evet isim cidden önemli...

  YanıtlaSil
 17. Ben ismime çok uyuyorum :) Babam ya Nazlı ya Handan koyacakmış. İyi ki nazlı olmamışım :D

  YanıtlaSil
 18. Valla ne güzel bir konuya değinmişsin teşekkür ederim canım.Ama senin ismin çok güzel.

  YanıtlaSil
 19. Daha öncede ismini kaldıramayan insanları duymuştum. Bu yazıdan sonra kendi ismimin enerjisini merak ettim doğrusu :) Güzel yazı olmuş, elinize sağlık.

  YanıtlaSil