Sizde Geceleri Uyuyamıyor Musunuz ?


 Herkesin muzdarip olduğu bir konudur uyuyamamak. Uyuyamamanın başlıca sebeplerini biliyoruz stres, kaygı vb. asıl konu hiçbir sebep yok iken neden uykumuz gelmiyor daha önemlisi uyku düzenimiz bozuluyor. Eski insanlara bakınız, çok uzağa değil anneannenize, dedenize sorunuz. Ben sorduğumda şöyle cevap verdiler " Biz ezan okunmadan kalkar, namazımızı kılardık, sonra tarla başına gidip eker biçer geri dönerdik, ev işlerimizi yapar, çocuklarımıza bakar aşımızı da yapardık sonra gene yatsı namazımızı kılar ve yatardık." Peki bizim rutinimize ne oldu ona bakalım ?

 1) Teknolojik Çağ
Öncelikle hepimizin evinde elektronik eşyalar var. Eğer yok ben zaten telefonumu kapatıyorum diyorsanız, yanılıyorsunuz. Elektronik eşyalarınızın hepsinin fişini çekin öncelikle daha sonra yattığınız yerde mümkün oldukça barındırmayın. Telefonunuza baktığınız zaman ekrandaki parlaklık, gözlerinizdeki sinirleri etkiliyor olabilir. Buda ya göz yorgunluğuna ya da uyarılmadan dolayı uyuyamamanıza yol açabilir.

 2) Dolunay Etkisi
Kimine göre saçma gelebilir fakat, eski medeniyetler dolunaya pek bir önem vermişlerdir. İnanışa göre yılın belirli zamanlarında gezegenlerin yan yana gelerek galakside kozmik bir enerji oluşturmalarıdır. O yüzdendir ki insanların içindeki enerji o zaman biraz daha artmakta ve insanın iç ruhu belirsiz bir şekilde durmaktadır. Tasvire göre o enerjiyi çekmek isteyen içimizdeki bir enerji kaynağıdır. Eğer bu etki tam da gece vaktine gelirse ansızın uyanabilirsiniz de. 

 3) Bilinmeyen Varlıklar
Evrende yalnız olmadığımız ve boyutlar arası yaşadığımız düşünülünce, bu inanış da çoğu kez doğrulanmış durumda. Eğer bir enerji varlığı odağını size vermişse, demek istediğim bu varlığın gözleri olmayabilir sonuçta. Aniden uykunuzdan uyanabilir veya sürekli yanınızda ise gene uykunuz gelmeyebilir. Benim başıma daha önce gelmişti ve bu deneyimimi sizlere aktarmak istiyorum. "Bir gün gene sıkıldığım bir zamanda film izlemek istedim, genelde korku filmlerini sevmem ama o an izlemek istedim. İzledikten sonra da çokça kez 3 harfli denilen enerji varlıkları andım, sanırım biraz dalga geçer gibi de konuştum. Yattıktan sonra gecenin 3'ü ki genelde tam gecenin 3'ünde gelirler, salondan pat diye bir ses geldi, ki o ses gelmeden önce de ben aniden uyanmıştım. Daha sonra gözlerimi açtım bir şey göremedim, tam gözümü kapattım gözümün önünde yoğun bir kırmızı bir enerji hissettim. O an onların orada olduğunu anladım ve sürekli bildiğim sureleri okumaya başladım sonra da gittiler." 

4) Birinin sürekli sizi anması(6 his)
Genellikle hisleri kuvvetli insanların başına gelir. İçlerine bir kurt düşercesine kaygılanırlar ve uykularını kaçırırlar. Birinin sizi çok derin düşünmesi, özlemesi veya ağlaması ile bağlantılı olarak düşünülebilir.

 Bu aralar birçok kişiden bu şikayeti duydum. Benim başıma da çok kez geldi ve genellikle 2 yöntemi uygulayarak kurtuldum. Not: Eğer gerçekten hiçbir sebep yok iken uyuyamıyorsanız geçerlidir.

1) Meditasyon 
Meditasyon denilince bazı insanlar garipsiyor, hristiyan mısın, tibet misin gibi. Hiç alakası yok türkçe adıyla bende sadece gevşeyeceksiniz ya ne var bunda diyorum. Yatağa uzanın ve karnınızdan nefes verin. En mutlu olduğunuz yerde hayal edin kendinizi örneğin şelalelerin aktığı, toprağın yemyeşil olduğu, her isteğinizin gerçekleştiği yer gibi. Bir bakmışsınız ki hop uykudasınız. 

2) Biyolojik saat resetleme
Bu yöntemi pek önermem ama genellikle uyku düzenimin yani uyku saatimin değiştiği zaman uyguluyorum. İnsanların beyni tıpkı bir bilgisayar gibi programlıdır. Her zaman aynı saatte alarm kurar ve uyanırsanız alarm kurmadığınız zaman bile beyniniz otomatik olarak kalkmalısın komutunu verecektir. Bende tam bir gün boyunca hiç uyumayarak beynimi sıfırlamış oluyorum, böylece beynim yorgun düşecek ve ben istediğim zaman yatacaktır. Pek tavsiye ettiğim söylenemez ama işe yarıyor. 
Sizde Geceleri Uyuyamıyor Musunuz ? Sizde Geceleri Uyuyamıyor Musunuz ? Reviewed by Elif Sağlık on 1/20/2018 Rating: 5

21 yorum

 1. uykusuzluk için önerim papatya çayı,günde 1 su bardağı içilmesi kafi..papatya çayı genelde akşam saat 16:00 - 18:00 arasında tavsiye ediliyo..uykusuzluk konusunda çok ilginç anıların varmış,6.hissin kuvvetli olduğu anlaşılıyo..😀 bilinmeyen varlıkları ben de bi ara konu edinmiştim diğer blogumda,dediğin gibi duaların gücü imdada yetişiyo bunda..🙂 tavsiyelerin bu konuda muzdarip olanlara fayda sağlayacak cinste,eline sağlık..🙂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öneriniz için teşekkürler, birçok bitki var aslında uykusuzluk için hatta süt bile çok faydalı olabiliyor. 6.hissim kuvvetlidir evet :)

   Sil
 2. Daha çok insanın biyolojik saati bozulunca gece uyuyamıyor. Ve mobil cihazların mavi ışığı ve tabii ki gece İnternete takılma alışkanlığı da var. 3. maddeye gelince, cin adı üstünde "gizli, saklı olan" doğrudan insanla bir temaslarının olacağına inanmasam da çocukken bu konuyla ilgili gördüklerim bana acaba "gördüklerim farklı bir gerçeklikten gelen yansımalar mıydı?" sorusunu sormama neden oldu. Bir de psikokinezi gibi etkilerle insan aslında bazı şeyleri kendi üretebilir ve bunun farkında olmayabilir. Mesela evde sürekli perde sesi duymak gibi... Perdeyi oynatan belki insanın kendisidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanın beyni çok yanıltıcı olabiliyor, dediğiniz doğru olabilir evet

   Sil
 3. Teknoloji aletleri uyku düzenini çok bozuyor. Köye gezmeye gittiğimizde o geceler daha rahat ve erken uyuyorum. Bilgisayar ve cep telefonuyla uğraşınca etkisi bariz belli oluyor zaten, göz beyazım kırmızılaşıyor. Kitap okumak veya belgesel izlemekte insanın uykusunu getiriyor. Ben hiç bir belgeseli sonuna kadar izleyemedim, hep uyuya kalıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum köydeki huzur ile apartman hayatındaki huzur arasında farklar bariz bir şekilde ortada

   Sil
 4. Yoğun stres de uyku düzeninin bozulmasına neden oluyor.Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet öyle, stres bende mide bulantısı bile yapıyor. Allah kimsenin başına vermesin çok kötü bir şey

   Sil
 5. ayyyy bayılırım uykuya çok severim çok iyi uyurum çok uyurum derin uyurum hiç uyanmaam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende bazen ayı gibi yatabiliyorum ama kalkınca başım fena bir şekilde zonkluyor çok uyumaktan ;)

   Sil
 6. Eğer ertesi gün yapılacak işlerim çoksa uyuyamıyorum. O yüzden uyku öncesi kitap okuyorum yarım saat kadar, biraz rahatlatıyor beni.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende genellikle kitabı elime alır almaz uyuyakalıyorum çok uykumu getiriyor :)

   Sil
 7. Uyku sorununu bir çözemedim bende. Telefon ile çok içli dışlı olduk. Bunun etkisi herhalde.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yatmadan 1 saat önce kapatıp, salonunuza koyun belki işe yarar bir çözüm olur

   Sil
 8. Valla bu yazı müthiş olmuş hemen anneme anlatmam lazım uyku sorunu çok bu ara :/

  YanıtlaSil
 9. Enerji dolu bir yazı olmuuş :) Doğa gerçekten insanı etkiliyor ama doğaya sıra gelene kadar o kadar etkiye maruz kalıyoruz ki, düzen kurmak gerçekten güçleşiyor. Bir de bir gün uyumamak gerçekten bende de uyku sorununu kökten çözüyor. Vücudu şaşırtmak, yeni bir düzene alıştırmak için etkili bir yöntem olsa gerek. Önemli bir konu ve güzel öneriler, teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle evet geçen 1 gün uyumamayı denedim, dayanamadım. Sabah erken kalkmayınca da zamanımın boşa aktığını düşünerek üzülüyorum :)

   Sil
 10. Elif kızım. dün gece idi, hikâyenin altıncı bölümü henüz bitmişti, tam yazını okuyordum ki göz kapaklarım düştü.
  Ben dolunaydan fevkalade etkiler aldığımı artık iyice anlayacak kadar fazla dolunaya şahit oldum. Yaşım itibarıyla yani. Ve inan gece saat 4 gibi tak diye uyanırım ta ki dolunay biter, uyku düzenimi zor oturturum.
  Meditasyon için ne derlerse desinler, onu yapanlar da Allah'ın kulu,üstelik makbul olan şeyleri yapıyorlar, vücutlarına, yaşama ve diğer insanlara daha saygılılar. Ya biz? insanoğlu kınama huyundan vazgeçmiyor bir türlü. Düşüncene, eline sağlık, sevgilerimle yavrum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Size Astroloji ajandasını öneririm o zaman, DR Mağazalarında satılıyor böylece ne zaman dolunayın olup olmayacağını ne yapmanız gerektiğine dair bilgiler alırsınız, Teşekkür ederim Ece Ablam <3

   Sil
 11. Bütün gün boyunca gözlerim kendiliğinden kapanıyor, gece olup uyumaya çalışınca da kapanmıyor.

  YanıtlaSil